Hejnały, elektroniczny kurant


Skomponujemy, wykonamy, nagramy i zainstalujemy w zaproponowanym miejscu dowolne, zaproponowane przez Państwa kompozycje. Proponujemy również standardowe, gotowe hejnały w przystępnych cenach:

Można u nas zamówić indywidualne kompozycje, np. wygrywane przez kuranty specjalne melodie, czy hejnały. Posiadamy także propozycje gotowych hejnałów w cenie 2000 do 2500 zł; realizujemy nagrania hejnałów oraz utworów na dzwony wg dostarczonych nut. Szczegóły musimy uzgodnić korespondencyjnie.

Przedstawiamy ofertę urządzenia do elektronicznego wygrywania hejnałów, bicia dzwonów, bicia zegara.

Któż z nas nie zna pięknego hejnału, płynącego do nas codziennie na falach eteru z krakowskiej wieży Mariackiej. Hejnał ten stał się miłą, niejako własnością całej Polski. Piękna jest legenda o krakowskim strażniku trębaczu, któremu hejnał wraz z życiem przerwała strzała tatarska. Podczas sławetnego najazdu i oblężenia miasta przez Tatarów w 1240 roku, strażnik czuwający na wieży Hejnałowej kościoła Mariackiego dostrzegł zbliżający się czambuł i rozpoczął granie Hejnału na trwogę. Choć strzała jeźdźca tatarskiego ugodziła strażnika w gardło, a melodia urwała się, ostrzeżeni o najeździe mieszkańcy zerwali się do obrony Krakowa. I mimo, że Kraków podczas tego najazdu został kompletnie zniszczony, to później, na pamiątkę tego wydarzenia każdorazowo graną melodię przerywano dosłownie w pół taktu.
Jeżeli zajrzymy do historii naszych miast, przekonamy się, że wszystkie prawie miasta w Polsce miały swoje hejnały a zwłaszcza te, które były grodami warownymi. Hejnałem oznajmiano początek dnia, hejnał ogłaszał ludziom porę południową, oraz rozbrzmiewał na zakończenie dnia, z ostatnim jego dźwiękiem zamykano bramy grodu. W niektórych miastach grano hejnały co godzinę, jak to jest dotąd w Krakowie.

Podstawowe parametry elektronicznego kuranta:
- 200 programów włączeń sekwencji melodii w każdym dniu z rozróżnieniem dni powszednich, niedziel i sobót, miesięcy itp.
- programowanie poziomu głośności
- tryb pracy ręcznej i automatycznej
- wewnętrzny głośniczek
- radiowa kontrola zegara wewnętrznego z odbiornika fal DCF
- komunikacja za pomocą wyświetlacza LCD
- max. moc wyjściowa 200 W, opcjonalnie 2x, 3x, lub 4x 200 W
- tuba nagłaśniająca 250 W lub 50 W, w hermetycznej obudowie
- napięcie zasilania tuby 120 V lub 25 V
- pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 000 Hz - bardzo wysokie jak dla takich urządzeń
- idealnie dokładne wybijanie godzin lub zaprogramowanych hejnałów
- synchronizacja Carillonu ze atomowym wzorcem czasu odbywa się za pośrednictwem fali radiowej nadawanej przez nadajnik DCF-77, np. Carillon automatycznie zmienia czas z letniego na zimowy
- urządzenie samoczynnie ustawia się po włączeniu do pracy
- zapewniamy o wysokiej jakości produktu


Okres próbny
Na życzenie możemy zainstalować urządzenie na okres próbny.